Looduslähedased vegan juuksevärvid

Oh kui palju ma olen kirju saanud teemal, et kas ma oskan soovitada mõnda vegan ja võimalikult looduslikku juuksevärvi, sest et kes ikka tahab endale full keemiat pähe panna eks. Vähemalt sel hetkel, kui hakkad tajuma, mis päriselt asjade koostis on, hakkad ka võimalikult head otsima. Nii sulle endale kui ka loodusele.

Tegelikult on tõde see, et kuigi paljude juuksevärvide peal on kirjas “looduslik” või mõni muu imesõna, mis paneb inimesi rohkem selle toote järele haarama, on see tegelikult false advertising ehk siis tegelikkuses ei vasta see tõele. Praegusel hetkel võib pakile põhimõtteliselt kirjutada mida iganes aga soovid, kontrolli ei ole. 

Ja isegi kui nö tavainimene loebki seda värvi koostist, on fakt see, et ta tõenäoliselt ei saa midagi aru ja usaldab lihtsalt kirja, mis tootja pakile trükkinud on. 

Anyways, hea uudis on see, et looduslähedaste (ja reaalselt heade) värvide valik on meil siin Eestis müügil olemas. Bio4You pakub suurt valikut BioKap värve, mis tulevad meie juurde Itaaliast ja on üle 90% orgaanilised, mis on väga palju. 100% looduslik on ainult henna, aga sellega paljud ei taha värvida oma juukseid erinevatel põhjustel. 

BioKap värvid sisaldavad ohtralt juustele kasulikke, toitvaid ja turgutavaid aineid – taimeekstrakte, taimeõlisid ja taimseid proteiine. Tavakaubanduse juuksevärvide allergiat põhjustavate või muul moel organismi kahjustavate koostisosade asemele on valitud leebemad sünteetilised ühendid ning kasutatakse ainult neid, mis on värvi tegemiseks hädavajalikud.

BioKap värvides on värvivaks aineks mineraalsed värvipigmendid. Lisaks sisaldavad kõik värvid mahepõllundusest pärinevat argaaniaõli, pajukoorest saadud päikesekaitsefiltrit ning erilist patenteeritud koostisosa Lactosafe® – viimane koosneb puuviljahapetest, tagades tootes ideaalse happesuse tasakaalu, aitab värvil paremini imenduda, kaitseb ja hooldab peanahka ning vähendab allergiariski. TRICOREPAIR kompleks riisiproteiinide baasil niisutab ja hooldab juukseid. Nii kahjustab juuste värvimine BioKap värvidega neid võimalikult minimaalselt.

Värvivalik on eriti tuus – kõik on olemas alates mustast (1.0) kuni ekstraheleda kuldse blondini (10.0). Mulle endale jäid silma sellised ägedad toonid nagu ploomipunane, mis sügav lillakaspunane ja punakasblond, mis on nagu suvine värske maasikas segatud kullaga. 

Ja veel see ka, et BioKap värvid jagunevad kolme “liini” – oranži triibuga “Nutricolor” ja roheliste triipudega “Delicato” ning “Delicato+”. Lühidalt võib öelda, et Nutricoloris on sees parafenüüldiamiin, tolueendiamiin ja parfüüm. Delicatost puuduvad parfüüm ja parafenüüldiamiin ning Delicato+ ei sisalda ühtki neist kolmest. Mõlemad diamiinid on vajalikud värvivaliku laiendamiseks, mistõttu “Nutricolor” valikus on 22 tooni blondist mustani. “Nutricolor Delicato” laseb valida 14 tooni hulgast ning “Delicato+” valikus on vaid neli tooni. Lisaks kuulub BioKapi valikusse kaks tooni helendav kreem, mille abil saab teha salke või helendada üldmuljet. Seega on klientidel võimalus valida värv nii oma stiili kui ka peanaha tundlikkuse põhjal. 

 

🖤 🖤 Kui sul tekkis isu värskendada oma juuksevärvi (või näiteks üllatada oma ema või vanaema või keda iganes emadepäeva puhul nö tervisliku juuksevärviga, siis Bio4You e-poes (kliki nimele!) on kogu värvivalik 8.05-12.05 -20% koodiga BIOKAP

Kommenteeri